Ayhancan Güven Bir Zafer Daha Kazandı

Pandemi nedeniyle dünya genelinde motor sporlarına ara verilmiş olsa da simülasyon yarışları ile heyecan sürdürülüyor. Porsche Mobil 1 Supercup Virtual Edition simülasyon yarış serisinde Türkiye’nin en başarılı motor sporları pilotlarından olan Red Bull sporcusu Ayhancan Güven de yer alıyor. Ayhancan Güven, 18 Nisan’da Britanya’da yer alan ünlü Silverstone Pisti üzerinden gerçekleştirilen yarışta bir zafer daha elde etti. Sezonun ikinci haftasında iki yarış üzerinden gerçekleştiren mücadelede ilk yarışı kazandı ve şampiyonada liderliği Larry Ten Voorde ile paylaşmayı sürdürdü.

Ayhancan Güven’in Sezondaki İkinci Zaferi

Ayhancan Güven, ilk mücadeleye pole pozisyonunda başladı ancak istediği gibi start alamayarak üçüncü sıraya geriledi. Güven, hızlı bir şekilde toparlanarak ilk turda takım arkadaşı Max van Splunteren’i geçti ve ikinci sıraya yerleşti. Son tura gelindiğinde ise son virajda yaptığı atak sayesinde Larry Ten Voorde’yi geride bıraktı ve yarışın kazananı oldu. Böylelikle sezonda ikinci defa zafer elde etti.

Ayhancan Güven Liderliği ten Voorde ile Paylaşıyor

Başarılı Red Bull sporcusu Ayhancan Güven, ikinci yarışa da pole pozisyonunda başladı ve yarışın son turuna dek yerini koruyabildi. Güven, son turda bir tur gerisindeki aracın spin atması nedeniyle pist dışına taştı. Bu fırsatı iyi değerlendiren Larry Ten Voorde, son turda Ayhancan Güven’i geride bırakarak ikinci yarışı kazandı. Ayhancan Güven, bu sonuçlarla birlikte toplamda 90 puana ulaştı ve Larry Ten Voorde ile birinciliği paylaşmayı sürdürdü. Güven, ’’Beni destekleyen herkese teşekkür ederim. Keyifli iki yarış oldu. Herkese güzel yarışlar izlettirdiğimizi düşünüyorum. Şampiyonanın kaderi Spa ve Monza’da belli olacak.’’ açıklamasında bulundu.

You may also like...