Ayhancan Güven Porsche Mobil 1 Cup Britanya Yarışında Zafer Kazandı

Motor sporları alanındaki başarıları ile öne çıkan Ayhancan Güven, Porsche Mobil 1 Cup yarışlarının ikinci ayağında zafere ulaşan sürücü oldu. Silverstone Pisti’nde gerçekleşen yarışta Güven, rakiplerine geçiş izni tanımadı. Başarılı Türk sporcu, böylece bu sene ilk galibiyetine ulaştı.

Güven 2. Porsche Mobil 1 Supercup Galibiyetini Elde Etti

Porsche Mobil 1 Cup yarışına pole pozisyonunda başlayan ralli pilotu Ayhancan Güven, iyi bir başlangıç yaptı ve daha sonrasında da liderliğini korudu. Motor sporları mücadelesinin özellikle ilk turunda Larry ten Voorde’nin baskısı ile karşılaşan Güven, bununla başa çıkarak zafere ulaştı. Ayhancan Güven,  geçtiğimiz yıl yine Silverstone’da kazandığı zaferle birlikte Porsche Supercup ‘ta ikinci kez galibiyet elde etti.

Porsche Mobil 1 Cup İlk 10’u

Ayhancan Güven’in birinci Porsche Mobil 1 Supercup yarışını bir önceki haftanın galibi olan Larry ten Voorde, ikincilikle bitirdi. Yarışı 3. sırada Dylan Pereira; 4.sırada ise Max Van Splunteren tamamladı. Sırasıyla 5, 6 ve 7. sırada yer alan pilotlar ise Jean Baptiste Simmenauer, Marvin Klein ve Florian Latorre oldu. Jaxon Evans, Leon Köhler ve Julian Hanses de ilk 10 içerisinde yer alan isimlerdi. Bu hafta Silverstone Pisti’nde özel davet ile yarışa katılan Berkay Besler ise 11. sırada yer aldı.

Motor Sporları Mücadelesi İspanya’da Devam Edecek

Porsche Mobil 1 Cup galibiyeti ile ilgili konuşan Ayhancan Güven, sezonun başından beri beklediği galibiyetle birlikte şeytanın bacağını kırmayı başardığını belirtti. Şampiyonluk için elinden geleni yapmaya devam edeceğini belirten Güven, bu galibiyeti takımına ve Red Bul ailesine hediye ettiğini söyledi. Güven, motor sporları mücadelesine 16 Ağustos’ta gerçekleştirilecek Porsche Mobil 1 Supercup İspanya GPde devam edecek.

You may also like...