Bridgestone Lastikleri Japonya’da Güneş Enerjili Sisteme Geçiyor

Japon lastik üreticisi Bridgestone, Shimonoseki ve Kitakyushu tesislerindeki lastik üretiminde kullanılmak üzere güneş enerjisi üretimine başladı. Yapılan anlaşmalar çerçevesinde üretilen 5,8 MW gücündeki güneş enerjisi sistemleri, oto lastik üretimi için kullanılacak.

Bridgestone lastikleri, bu hamleyle birlikte ülkedeki lastik fabrikalarında büyük ölçekli güneş enerjisi üretimini gerçekleştiren ilk lastik üreticisi oldu. Yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı sayesinde, elektrik şebekesi aracılığıyla sağlanan enerjiye göre yıllık yaklaşık 2.700 ton CO2 emisyonu azaltımı sağlanacak.

Bridgestone Yenilenebilir Teknolojiyi Tüm Fabrikalarında Kullanacak mı?

Bridgestone lastik firması, Avrupa’daki tüm Bridgestone EMIA tesislerinin yanı sıra Japonya’daki Hikone, Shimonoseki, Tosu ve Kitakyushu tesisleri ile Çin’deki Tianjin ve Wuxi tesislerinde satın alınan tüm elektrikler için yenilenebilir enerji kaynaklarına geçiş yaptı. Ayrıca Bridgestone lastik firması, Tayland, ABD ve Avrupa’daki fabrikalarında da güneş enerjisi kullanımına başladı. Bu hem doğayı koruyarak hem de enerji maliyetlerini düşürerek geleceğe yönelik sürdürülebilir bir üretim modelidir.

Bridgestone, Çevre Dostu Üretimde Öncü Rol Oynuyor

Bridgestone lastik üreticisi, yenilenebilir enerji kaynaklarına geçiş yaparak çevre dostu üretim sürecine öncülük ediyor. Şirket, küresel ısınma ve iklim değişikliği konularında duyarlılığını gösteriyor. Yenilenebilir enerji kullanımının artması ve karbon emisyonlarının azaltılması konusunda örnek teşkil ediyor. Japon lastik devinin üretim sahasından çıkan ve kullanıcılarına yüksek performanslı deneyimler yaşatan ürünleri piyasada yer alıyor. Bu ürünler kullanıcılar tarafından da sıklıkla tercih edilen; Bridgestone Turanza Eco, Bridgestone Ecopia, Bridgestone Ecopia EP100 olarak sıralanıyor.

You may also like...