Bridgestone Orta Vadeli İş Planını Açıkladı

Premium lastik üreticisi Bridgestone, Orta Vadeli İş Planı’nda şirketin tüm bölgeler ve iş alanları için gider ve maliyet yapısında reform yapacağını duyurdu. Reformasyon yoluyla şirket, iş ortamındaki değişikliklere uyum sağlama yeteneği açısından portföy yönetimini geliştirmeyi amaçlıyor. Lastik endüstrisi içerisinde önemli yere sahip olan Bridgestone, gider ve maliyet yapısını yeniden inşa ederek büyüyen araştırma iş dalının yanı sıra stratejik büyüme için de yatırımlarını arttırmayı hedefliyor.

Bridgestone Neden Kauçuk İşindeki Hisselerini Devrediyor?

Premium lastik üreticisi Bridgestone, yeni planın bir parçası olarak binek otomobil lastikleri için sentetik kauçuk üreten Çin merkezli Bridgestone (Huizhou) Synthetic Rubber Co (BSRC) iştirakindeki tüm hisselerini LCY Chemical Corporation’a satacak. Bridgestone, LCY ile sinerjiyi en üst düzeye çıkararak işin büyümeye devam edebileceğini düşünüyor. Bridgestone, lastik endüstrisi içerisindeki işinin küresel optimizasyonunu sağlamaya çalışırken; şirketin üretim, satış ve hizmetlerinin yanı sıra lastik Ar-Ge ve hammaddelerinin dahili üretimini gerçekleştirmesini sağlayan gelişmiş dikey entegrasyona sahip olduğunu söylüyor.

Premium Lastik Üreticisi Değişen Koşullara Uyum Sağlıyor

Lastik endüstrisi içerisinde lider iki firma içerisinde yer alan Bridgestone, değişken küresel ticaret dengeleri nedeniyle iş portföyünü yeniden yapılandırmak istiyor. Premium lastik üreticisi, böylece çevre değişirse hızlı hareket edebilir ve küresel optimizasyonunu sürdürebilir. Bridgestone ve ortaklarının sürdürülebilir büyüme elde edebilmelerini sağlamak için Orta Vadeli İş Planı öncesinde yeniden yapılanma fikirleri detaylı bir şekilde araştırıldı.

You may also like...