Continental

Dünya çapında iş disiplini deyince Almanya akla gelen ilk isimdir. Bu disiplin sayesinde üretim tesislerinde ve hizmet sektöründe başarısını aleni ortaya koyan Almanya, çok sayıda ticari alanda başarıyı da yakalamıştır. Continental ise bu disiplinin üretim ve satış-uygulama sahalarında benimsenerek profesyonelliğin ve kalitenin dünya çapında yakalandığı lastik üretim markası şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzün en büyük otomobil üreticileri tarafından da kabul gören bir konudur Continental lastiklerinin nitelik konusundaki başarısı. Bu üreticilerin birçoğu en gözde modellerinde araçlarının aerodinamiğine uygun olarak varsayılan lastik tercihi olarak Continental’i seçmektedir. memleketimizde bilinçsizlikten ötürü yapılmakta olan bir yanlış bulunmaktadır ki bu da tam olarak varsayılan oto lastiklerinin uygun olması sebebi ile seçildiğinin düşünülmesidir. bu günlerde ayrı iki firmanın, tıpkı ebatlardaki lastiklerinde bile model ve özellik farklılıkları gözlemlenmektedir ki bu farklılıklar direkt vasıtaların ağırlık ve şekilleri hakkında konulardan etkilenmektedir. sebebi ise lastik seçimi hadi şu marka olsun diyerek yapılan bir seçim değil, vasıta üretilirken tabi tutulduğu testler sonucunda enfazla performansı verebilen markanın seçilmesiyle yapılır.

Continental lastkileri geniş bir ürün yelpazesine sahip olmakla birlikte lastik fiyatları ülke ve şehir bazında değişiklik gösterebilmektedir. Mevsimlik lastikler olan kış lastikleri ve yaz lastiklerinin satış fiyatları, dört mevsim kullanıma olanak tanıyan ve daha çok Akdeniz ve Ege kıyılarındaki şehirlere hitap etmekte olan lastik tiplerinden daha uygundur.

üretim ağı boyunca türlü özelliklerle donatılmakta olan Continental lastikleri, dünya çapında başarıları ile ünlenmişlerdir. Continental Premium Contact serisinin yüksek performansında en büyük katkı payı vasıta hızlandıkça daralma ve yavaşladıkça genişleme özelliği göstererek manevra kabiliyeti artışı ve tepkime süresi kısalığı sağlama özelliklerine aittir. Continental lastik fiyatları ucuz olmasına karşın bazan süre daha da ucuzunu ararsınız ki böyle durumlar ilk etapta aile ekonominiz için mantıklı görünse de uzun vadeli ve güvenliğin ön planda olduğu bir kazanç sürecini göz önünde bulundurduğunuz süre ne yazık ki göze alınmaması gereken bir risk şekilde karşınıza çıkmaktadır. Bu durumun en basit örneği üretici şirketlerin aracınızın enfazla performansı ve en güvenli sürüşü sunabilmesi için Continental’i seçmiş olması zorunda sonraki beş yıllık süreçte anormal durumlar dışında lastiklerinizden yana herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını belirtebiliyor olmalarıdır.

You may also like...