Continental Lastikleri Geleceğe Katkı Sağlamayı Sürdürüyor

Continental lastikleri, bir premium üretici ve teknoloji şirketi olarak 2022 IAA Uluslararası Taşımacılık Fuarı’nda, şehir içi elektrikli araçlar, otobüs ve kargo araçları için yüksek verimlilik sunan Conti Urban konsept lastiğini tanıttı. Conti Urban, yüzde 50 geri dönüştürülebilir ve yenilenebilir bir yapıya sahiptir. Continental, 2050 yılına kadar tüm lastik ürünlerini sürdürülebilir malzemelerden üretmeyi ve tüm tedarik zincirlerini iklim nötr hale getirmeyi garanti ediyor.

Continental, Sürdürülebilirliğe Neden Önem Veriyor?

Continental, oto lastikler için sürdürülebilir teknolojiye önem veriyor. Günümüz dünyasında, şehir içi yolcu ve yük taşımacılığı giderek artıyor ve bu da yedek parçalara olan ihtiyacın artmasına neden oluyor. Continental, sürdürülebilirlik konusunun giderek önem kazandığına inanıyor. Şehir içi yolcu ve yük taşımacılığı talebi devam ederken, elektrikli araç ve otobüs sayısı da giderek artıyor.

Avrupa Birliği’nde 2021 yılında yeni trafiğe çıkan elektrikli otobüs sayısı da ciddi anlamda arttı ve aynı yıl pazar payları yüzde 10,6 oranında artış gösterdi. Aynı dönemde, elektrikli otobüsler, Avrupa Birliği’ndeki yeni otobüs tescillerinin yüzde 30’undan fazlasını oluşturdu. Pazar araştırmalarına göre, büyük taşıtların sayısı adına 2021-2025 arasında yıllık yüzde 35’e varan bir büyüme oranı bekleniyor.

Sürdürülebilir Ürün Ne Anlama Geliyor?

Continental oto Lastik ve önde gelen lastik firmalarının geleceğe çevre dostu yatırımlar sağlamaya başladığı görülmektedir. Sürdürülebilir ürün, çevresel, sosyal ve ekonomik açıdan uzun vadeli olarak etkilenmeyen, kaynakların verimli kullanımını ve yeniden kullanılabilirliğini hedefleyen, doğal kaynakların bozulmamasını ve çevreye zarar vermemesini amaçlayan bir çevresel girişim metodudur. Sürdürülebilir ürünler, doğal kaynakların tasarruflu ve verimli kullanılmasını ve çevresel etkilerin azaltılmasını sağlamakla birlikte, uzun vadeli ekonomik faydayı da hedefler. Birçok üründe olduğu gibi yaz lastiği kullanan milyonlarca araçta da çevre dostu ürünlerin üretilmesi hedeflenmektedir.

You may also like...