Falken Lastikleri Motorsporları Alanında da Avantaj Sağlıyor

Willow Springs Uluslararası Yarış Pisti’nde Falken Azenis RT660 lastiklerini kullanan sürücüler, motorsporları serisi Optima Batteries’ Ultimate Street Car ile güçlü performans sergiledi. Round 3, West Coast’taki üç raundun ikincisidir ve hem profesyonel hem de amatör sürücüler arasında yaygın bir çekicilik kazanan Ultimate Street Car Series için Optima Search’ün bir parçasıdır. Yarışta; 1998 Chrysler Conquest’te yarışan John Lazorack III, Outlaw Class’ta birinci oldu. 1970 model Chevy Camaro kullanan Nick Relampagos, GTV Sınıfında birinci oldu. Ve 1973 Chevrolet Vega’ya giren David Carroll, GTC Sınıfında birinciliği kazandı.

Motorsporları Etkinliklerinde Falken Lastikleri Yüksek Performans Sergiliyor

Falken’in binek araç motorporları ve etkinlikleri danışmanı Steve Wong: “Bu, Falken’in Willow Springs’te kazanmayı garantilediği altı sınıftan üçü. 2 günlük etkinlik boyunca sürücüler, maruz kaldıkları zorlu koşullar ile en iyi şekilde başa çıktı. Falken Lastikleri bu programın muazzam değerinin farkında. Ultimate Street Car için Optima Search; çok çeşitli araçları, katılımcıları ve sürücüleri çok zorlu bazı yarış pistlerine katılmaya teşvik ediyor. Falken Azenis lastikleri ile serinin resmi Yol Parkuru Sponsoru olmaktan gurur duyuyor ve markamızın yüksek performansını ve kapasitesini göstermek için bu sürücülerle birlikte çalışıyoruz.”

Motorsporları Etkinliklerinin Kazananları SEMA Show’a Davet Ediliyor

Motorsporları etkinliği 2021 OPTIMA Search for The Ultimate Street Car programı, 19-20 Haziran tarihlerinde Dawsonville’deki Atlanta Motorsports Park’ta 4. Raunt ile devam ediyor. MAVTV’de yayınlanan tüm OSUSC etkinlikleri, bir hafta sonu boyunca ikonik pistlerde yer alan, seri puanları ve etkinlik kazananlarını ödüllendirecek sokakta kullanım için yasal arabaların kullanıldığı beş rekabetçi aktivite içeriyor. Serinin sonunda en çok puan kazananlar, her yıl SEMA Show sırasında ve sonrasında Las Vegas’ta gerçekleşen Optima Ultimate Street Car Invitational’a davet alacak. Falken Lastikleri, birçoğunun Las Vegas’taki Optima Ultimate Street Car Invitational’da karşılayacağı beklentilerle, en iyi rakiplerini destekleyerek önemli etkinliklerde Falken Azenis serisinin görünürlüğünü daha da artıracak.

Falken Azenis Lastikler Hakkında

Falken Azenis serisi, markanın amiral gemisi yaz lastiklerini içeriyor. Seride motorsporları etkinliklerinde kullanılan ürünlerin yanında günlük kullanım için sunulan lastikler de yer alıyor. Serisinin son üyesi Falken Azenis FK510, hem ıslak hem kuru zemin koşullarında yüksek yol tutuş performansı sergiliyor.

You may also like...