Falken Wildpeak Lastikler Off-Road Yarışlarında Başarı Sağlıyor

Falken Team’in kıdemli sürücüsü Cole Mamer, 2021 Off-Road Yarışı Şampiyonası serisinin birinci turunda ProLite Sınıfı’nda ikinci oldu. Bir diğer uzun vadeli Falken sürücüsü Justin Hall ise NorCal Rock Racing etkinliğinin ikinci turunda 4500 Sınıfı’nda kendi ikinci sırasını kazandı.

Falken’in Hafif Ticari ve Off-Road Yarışı Süpervizörü Douglas Fletcher: “Bu iki sürücü, Falken Lastikleri’ni uzun yıllardır başarıyla temsil etti ve Kuzey Amerika’daki arazi etkinliklerini podyumda bitirmeye devam ediyorlar. Falken Wildpeak lastik serimiz, bu zorlu etkinliklerde performans, yetenek ve güç sağlama konusunda tutarlı.”

Hall Falken Wildpeak A/T3W ile Tekrar Öne Geçmeyi Başardı

Falken Wildpeak A/T3W lastiğini kullanarak ikinci olan Mamer, araçlar açılış yarışı için sıraya girdiğinde sürücü çekilişinde yedi numarayı seçti. Ne yazık ki; liderlik için mücadele etmeye başlayan Mamer’ın aracına arkadan vuruldu. Bu da pitstop yapmak zorunda kalmasına yol açtı. Yola çıktıktan sonra; arkadan dördüncülüğe kadar yükseldi ancak ikinci kez lastik değişimi gerektiren ve ilk gün için birincilik şansının sona ermesini gerektiren bir darbe aldı.

Falken Wildpeak A/T3W Üst Düzey Çekiş Gücü Sağladı

Mamer: “İlk gün biraz cesaret kırıcıydı ama ikinci gün 14. sıradaydım ve biraz daha kötü başladı. Ancak ilk turun sonunda dokuzuncu oldum ve iki tur daha sonra beşinci oldum. Üç tur kaldı, üçüncü oldum ve 34 numaralı kamyon kenara çekilip takla attığında onun etrafından dolaşmayı başardım ve ikinci olarak bitirdim. Bu yüzden iyi bir gün oldu ve biraz şanslıydım. ”

Fletcher: “Falken Wildpeak lastikler ile daha yetenekli olduğunu söylemeliyim. Cole’un lastikleri kürekle kırmızı kili kapıyor gibiydi ve ona ihtiyacı olan çekişi sağlıyordu. 14. sıradan 2. sıraya çıkmak için harcanan çaba da küçük değildi.”

Falken’in Motorsporları ve Etkinlik Uzmanı Stanford Williams: “Cole’un markamızı temsil etmesinden gurur duyuyoruz. Zorluklara rağmen inanılmaz sürüşler yaptı.”

Off-Road Yarışı Şampiyonası Nerede Devam Edecek?

Nevada’da yarışan giden Hall ise “Batı Kıyısı’ndaki en ekstrem kısa parkur yarışı” olarak bilinen NorCal Rock Racing etkinliğinin ilk etabında üçüncü oldu. Falken Wildpeak M/T lastikleri ile ikinci etapta üçüncü başladı; ön aksta mekanik bir sorun yaşadığından ikinci sıraya geçti. Ancak, Hall ve ekibi aracını onarmak için çok çalıştı ve ana etkinliğin başlama saatinden hemen önce bitirdi. Falken’den Stanford Williams, Justin’in podyuma çıkmaya kararlı olduğunu söyledi.

Hall: “Üçüncü olarak başladığım için şanslıydım ve üçüncü turun sonunda ikinci sıraya yükseldim. Pistte ciddi toz sorunları vardı, bu da görüşü engelliyordu ama bu beni durduramayacaktı. Yarışın geri kalanında pozisyonumu korumayı başardım ve eve ikinci geldim.”

NorCal Rock Racing Serisinin 3. Turu, takımların Nevada, Fernley’e döndüğü 16 Temmuz 2021’de gerçekleşecek. Off-Road Yarışı Şampiyonası Serisi’nin bir sonraki turu 26-27 Haziran 2021’de Crandon International Raceway, Crandon, Wisconsin’de yapılacak.

You may also like...