Lastik Sektöründe Mobil Montaj için İlgi Artıyor

Sosyal mesafe ve karantina önlemleri mobil montaj hizmetinin de yaygınlaşmasını sağladı. ABD’de Portland merkezli mobil lastik şirketi GoMobile Lastikleri’nden Joe Flores, kapıda lastik değişimi ile ilgili daha önce hiç bu kadar ilgi ile karşılaşmadıklarını belirtiyor. Covid-19 ile birlikte internetten lastik alışverişine de ilginin arttığını söyleyen Flores, bu müşterilerin profesyonel montaj işlemine ihtiyaç duyduğunu belirtiyor.

Mobil Montaj Sırasında Mesafe Korunuyor

Flores, GoMobile’ın yaşadıkları ekstra talep nedeniyle filolarını genişlettiklerini belirtiyor: “Las Vegas’ta ve St. Louis’de personellerimiz var. Pittsburgh’dada siparişlere hazırız. Yaz sonunda, 20’ye kadar farklı şehirde olabiliriz. Teknik personellerimiz mobil montaj işlemi sırasında; sosyal mesafeyi koruyor ve maskelerini takıyorlar. Kapıda lastik değişimi işlemini gerçekleştiren teknik ekibimiz mümkün oldukça araç içine girmekten de kaçınıyorlar.”

Mobil Montaj Kalabalığa Girmeyi Önlüyor

GoMobile’dan Flores, mesafenin korunması amacıyla; faturanın montaj sonrası gönderildiğini ve müşterilerin online ödeme yaptığını belirtiyor. Bunun yanı sıra; Leesport bölgesinde mobil montaj servisi olan Tires to Your Spot’un yöneticisi Jeremy James, işlemin temas gerektirmeden mesafeli bir şekilde gerçekleştirilmesinin tercih edilmede önemli etkiye sahip olduğunu belirtiyor. James, yakında sıra bekleyen başka müşterilerin olmaması ve bazı bayilerin yaptığı gibi asansöre taşımak için araca binmenin gerekmemesinin de güvenliği arttırdığını belirtiyor. Salgın, kapıda lastik değişimi işlemine olan ilgiyi önemli ölçüde arttırıyor.

Kapıda Lastik Değişimi Güvenliği Arttırıyor

Toronto’da mobil montaj servisi Tire Butler’in başkanı Jack Benzacar: “Covid-19’dan önce insanların zamandan tasarruf etmek istemesi ile birlikte kapıda lastik değişimi sektörü büyüyordu. Şimdi ise aynı zamanda sağlığa önem veriliyor. İnsanların sağlığını korumamız, büyümedeki başka bir itici güç haline geldi. Covid-19’dan sonra hiçbir şey aynı olmayacak. Tıpkı restoranların dağıtıma çıkması gibi lastik sektörü de bu süreçte daha hızlı bir dönüşüm geçiriyor.”

You may also like...