Merakla Beklenen Grenadier’de Bridgestone Dueler A/T 001 Lastikler Kullanılacak

INEOS Automotive’in en çok beklenen 4×4’ü Grenadier’in Bridgestone Dueler A/T 001 lastikleri ile donatılacağı açıklandı. Yenilikçi, tam zamanlı 4×4 Grenadier; dayanıklı ve esnek yapısı ile tüm arazilerin üstesinden gelebiliyor. Bu özelliklerin hepsi, üstün performanslı Bridgestone all terrain lastiği ile daha fazla öne çıkıyor.

Bridgestone Dueler A/T 001 Her Koşula Uyum Sağlayabiliyor

Yol ve arazi özelliklerini dengeleyen çok yönlü bir lastik olan Bridgestone Dueler A/T 001, sürücülerin her koşulda yola devam edebilmesini sağlıyor. Lastiğin her mevsim ve koşulda zorlu arazilerin üstesinden gelmek için tasarlanmış sırt tasarımı, yüksek çekiş gücü sağlarken fren mesafelerini kısaltıyor. Özel tasarımlı kanal ve olukları, yol performansından ödün vermeden suyu daha iyi tahliye ediyor ve asfalt üzerinde daha düşük gürültü sağlıyor.

Bridgestone Dueler A/T 001 Aracın Ağırlığına Uygun Olarak Güçlendirildi

INEOS Grenadier, dünyanın en ücra bölgelerinin koşullarıyla dahi başa çıkmak için tasarlanmış bir 4×4. Japon lastik devi, bu nedenle Bridgestone Dueler A/T 001 lastiğinin maksimum yük kapasitesini aracın ağırlığını destekleyebilecek şekilde arttırdı. Bridgestone AT lastik, aynı zamanda Grenadier için yenilenen bileşiği sayesinde lastik yanağında zorlu kış koşullarında kullanılabileceğini gösteren 3PMSF (3 Zirveli Dağ içinde Kar Tanesi) işaretlemesini de taşıyacak. Bridgestone all terrain lastiği, araç tamamen yüklüyken ve başka bir aracı çekerken dahi yüksek manevra kabiliyeti sergileyebiliyor.

Bridgestone: “Dünya Çapında Çok Sayıda İnsanı Heyecanlandıran Bir Proje”

INEOS Grenadier, 2021’in sonlarında üretilmeye başlanacak ve 2022’nin başlarında ilk müşteri teslimatları başlayacak. Orijinal ekipman Bridgestone A/T 001 all terrain lastikler, araçta iki ebatta mevcut olacak: 265/70 R17 116S XL ve 255/70 R18 116S XL.

Bridgestone EMIA’nın Tüketici İş Birimi başkan yardımcısı Steven De Bock: “Bridgestone’da; otomotiv sektörüne yeni giren, bizi yaptığımız işi sürekli olarak yenilemeye ve geliştirmeye zorlayan markalarla çalışmayı seviyoruz. INEOS Automotive, tasarımın kalbinde olan, tüketicilerin görüşleriyle birlikte sıfırdan araç geliştiren bir şirket. Bu, heyecan verici bir fırsat; dünya çapında pek çok insanın ilgisini çeken bu projede yer almaktan heyecan duyuyoruz.”

INEOS Automotive Ticari Direktörü Mark Tennant: “Grenadier için orijinal ekipman lastiği tedarikçisi olarak Bridgestone ile çalışmaktan çok memnunuz. Bridgestone ekibi, Dueler A/T 001’i gereksinimlerimize uyarlamak için ‘Built on Purpose’ (Amaca Dayalı Üretim) mesajımızı ciddiye alarak çalıştı.”

You may also like...