Pirelli P Zero Yaz Lastiği Auto Express Tarafından Değerlendirildi

Birleşik Krallık’ın en çok okunan otomobil dergisi Auto Express lastik testleri ile de adından söz ettiriyor. Dergi, 225/40R18 ebadındaki lastiklerle gerçekleştirdiği yaz lastiği testi kapsamında Pirelli P Zero lastik desenini de değerlendirdi. Pirelli yaz lastiği , ıslak ve kuru zemin koşullarında, testteki tüm kategorilerde üstün performans sergiledi.

Pirelli P Zero Yorum

Pirelli P Zero , üstün yol tutuş performansı sergilerken mükemmel yakıt verimliliği sağlaması ile uzmanların takdirini kazandı. Auto Express, lastiğin düşük yuvarlanma direnci için ıslak zeminde yol tutuşundan ödün vermediğini söyledi. Pirelli yaz lastiği , ıslak zeminde viraj alma testinde de en iyi performansı sundu. Dergi, aynı zamanda lastiğin kuru zeminlerde yüksek çekiş gücüne sahip olduğunu belirtti.

225/40R18 Pirelli P Zero Test Sonuçları

Pirelli P Zero hem ıslak hem kuru pistte gerçekleştirilen testlerde üst düzey performans sundu. Kısa fren mesafeleri, yüksek manevra kabiliyeti ve viraj performansının yanında testte en düşük yuvarlanma direncine sahip olan lastikti. Düşük yuvarlanma direnci , lastiğin az miktarda yakıt tükettiğini ve çevreye daha az zarar verdiğini gösteriyor. Pirelli yaz lastiği , suda kızaklama testlerinde de başarılı performans sundu ve düşük gürültü seviyesi ile takdir topladı. Pirelli P Zero , böylece çok yönlü performansa sahip bir lastik olduğunu kanıtladı.

TestPerformans Yüzdesi
Kuru Zeminde Manevra Kabiliyeti%99.50
Kuru Zeminde Fren Performansı%97.70
Islak Zeminde Manevra Kabiliyeti%99.30
Islak Zeminde Fren Performansı%92.70
Islak Zeminde Viraj Performansı%100
Düz Yolda Suda Kızaklama Performansı%98.60
Dönüşlerde Suda Kızaklama Performansı%88.30
Yuvarlanma Direnci%100
Kabin Gürültüsü%100
Toplam%99.10

Pirelli Yaz Lastiği Nasıl?

Pirelli yaz lastiği seçenekleri , özellikle sportif performans özellikleri ile öne çıkıyor. Markanın tüm lastikleri Pirelli P Zero gibi direksiyon manevralarına en hızlı ve doğru şekilde karşılık verebiliyor. Yenilikçi desen tasarımları ile bu ürünler, ıslak ve kuru zemin koşullarında güvenli yol tutuşu ve frenleme sağlıyor. Online lastik satış platformları ise üstün performansa sahip ürünleri avantajlı Pirelli yaz lastiği fiyatları ile satın almaya imkân tanıyor.

You may also like...