Polonya Bridgestone Fabrikası 150 Milyonuncu Lastiği Üretti

1998 yılında Polonya, Poznan’da açılan Bridgestone fabrikası 150 milyonuncu lastiğini üretti. Fabrikada üretilen lastikler artık BAE, Umman ve Hong Kong dâhil dünyanın farklı bölgelerine ihraç ediliyor. 150 milyonuncu lastik ise Huracan STO için sunulan Bridgestone Potenza Sport idi.

Polonya Bridgestone Fabrikası 22 Yıllık Başarıya Sahip

Polonya Bridgestone fabrikası yöneticisi Roman Stashevsky: “150 milyonuncu lastiğin üretimi, 22 yıldır her gün tuğla tuğla inşa ettiğimiz bir başarının sembolüdür. Her şeyden önce; bu başarı, markamızın hem küresel pazarda hem de Polonya pazarındaki konumunu güçlendirmeye yardımcı olan 2.200’den fazla kişiden oluşan ekibimizin eseridir.”

150 milyonuncu üretim için tercih edilen Bridgestone Potenza Sport, geçtiğimiz Aralık ayında tanıtılan ve sportif performansı ile öne çıkan yeni yaz lastiği. Lastik, henüz Türkiye pazarında bulunmasa da yıl içerisinde sunulması bekleniyor.

Bridgestone Fabrikası Üretim Kapasitesini Arttıracak

Polonya Poznan’da bulunan Bridgestone fabrikası, firmanın en yüksek teknolojiye sahip üretim tesislerinden biri olarak kabul ediliyor. Geçtiğimiz yıl ise Bridgestone, Ocak ayında yeni bir genişleme çalışması başlattı. 160 milyon Euro yatırım yapılan proje ile tesisin kapasitesi üçte biri oranında arttırılacak. Böylelikle günde 40 bin lastik üretilecek.

Stashevsky: “Geçen yıldan beri hepimizin etkilerini yaşadığı pandemiye rağmen üretim artışı devam ediyor. İşletmenin modernizasyonu için çalışmaların yanı sıra üretim kapasitesini artırmaya ve kadroyu genişletmeye yönelik planları uygulamaya devam ediyoruz. Bridgestone lastiklerine olan talep artmaya devam ediyor ve bu, Poznan’da üretilen Bridgestone Potenza Sport gibi premium ürünler için de geçerli.”

150 Milyonuncu Lastik : Bridgestone Potenza Sport

Sürücülerle yapılan anketler sonucu pazar ihtiyaçlarına uygun şekilde geliştirilen yeni Bridgestone Potenza Sport , ıslak zeminde “A” sınıfı performansa sahip. Lastik TÜV SÜD testlerinde kuru ve ıslak zeminlerde rakiplerine kıyasla en iyi performansı sergiledi. Polonya Bridgestone fabrikası tarafından 150 milyonuncu kez üretilen lastik olan ürün, Huracan STO için orijinal ekipman olarak sunulacak.

Bridgestone Türkiye Fabrikası Nerede?

Bridgestone, 1989’dan bu yana Türkiye’de de üretim gerçekleştiriyor. Markanın üretimleri, Sabancı ve Bridgestone ortaklığına dayalı “Brisa” markasının çatısı altında yapılıyor. Brisa’nın İzmir ve Aksaray’da iki ayrı fabrikası bulunuyor.

You may also like...