Volvo S60 Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Yeni Volvo S60, 2021’in ilk çeyreğinde Türkiye pazarına giriş yapacak. Üretimi ABD’de gerçekleştirilen aracın Şubat’ta Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. İsveç menşeili Volvo markasına ait modellerin bir kısmı, ABD’de üretiliyor. Volvo S60 da ABD sınırları içerisinde üretildiği için daha önce Türkiye’ye giriş yapamamıştı. Volvo, 2021’de Çin’de üretilen modellerin Türkiye pazarında yer alacağını duyurdu. Araç, 2020’de pandemiye rağmen pazar payını korumayı başaran Volvo Car Turkey tarafından sunulacak. Peki, yeni Volvo S60; hangi yeni özellikler ile sunuluyor?

Volvo S60 Akıllı Telefon ile Bağlantı Sağlıyor

Volvo S60, uzunlamasına bir geometrik yapı ile sunuluyor. Aracın tasarımı, estetik bir görünümün yanı sıra çarpışma etkisini azaltma özelliği de sunuyor. 7 inçlik ekranı, internete bağlanmanın yanında navigasyon ve kontrol özellikleri sağlıyor. Volvo S60 araçlara uzaktan akıllı telefonlar ile bağlanılabiliyor. Aynı zamanda araca Android Wear, Apple Watch ve Microsoft Band 2 ile erişim yapılabiliyor. Volvo On Call uygulaması, Windows 10’da, bilgisayarlarda ve tabletlerde kullanılabiliyor. Volvo S60 ile ilgili tüm kontroller, hem akıllı telefonlar hem de kumanda ile yapılabilecek. Bu araçlarla Volvo’nun ortalama yakıt ihtiyacı, kapıları, kalan yakıtla gidilebilecek mesafe vb. birçok durum kontrol edilebiliyor.

Volvo S60 Panaromik Can Tavan ile Sunuluyor

Volvo Car Turkiye’nin tüketici deneyimi direktörü Kubilay Polat, ilk çeyrekte satışa sunulacak olan aracın özelliklerini açıkladı. Yeni Volvo; 350 Nm tork ve 250 beygir gücüne sahip. AWD motora sahip yeni aracın turbo şarj motor seçeneği de bulunuyor. Araç, aynı zamanda panaromik cam tavan ile sunuluyor. Konfor özellikleri ile öne çıkan Volvo S60’ın bagaj kapağı temassız olarak açılabilecek. Araçta, elektrikli hafızalı koltuklar bulunuyor. Volvo S60, 18 inç alaşım jantlar ile kullanılacak.

Volvo S60 Türkiye Fiyatı

Çin’den ithal olarak Türkiye’ye giriş yapacak Volvo S60, 783 bin TL ile pazarda kendine yer bulacak. Volvo Car Türkiye genel müdürü Magnus Boman, 625 bin civarında aracın satılacağını öngörüyor. Volvo araç, tüketiciler tarafından en sevilen özelliklere sahip; bu nedenle talep konusunda herhangi bir endişe bulunmuyor.

You may also like...