Yokohama Advan Sport V105 Auto Express Tarafından İncelendi

İngiltere’nin en çok satan otomobil dergisi Auto Express , araç performansı için büyük öneme sahip olan lastikleri de inceliyor. Japonya menşeili firmanın yaz lastiği deseni Yokohama Advan Sport V105 de derginin lastik uzmanları tarafından incelenen desenler arasında yer aldı. Yokohama yaz lastiği , “Çok yönlü performansa sahip ancak günümüzün standartlarına göre yakıt verimliliği yetersiz.” bir lastik olarak yorumlandı.

Yokohama Advan Sport V105 Yorum

Yokohama Advan Sport V105 , karşılaştırılan diğer lastiklere kıyasla daha geride kalsa da hem ıslak hem kuru zeminlerde üstün performans sergiledi. Performans testlerinde en düşük puanı aldığı alan olmasına rağmen ıslak zeminde frenleme kategorisinde %90 oranında iyi performans sundu. Yokohama yaz lastiği , böylece tüm yaz koşullarında yüksek performans sergilediğini kanıtladı. Lastiğin kuru zeminde daha iyi olduğu Auto Express uzmanları tarafından belirtildi. Sportif performansa sahip lastik, aynı zamanda düşük gürültü seviyesi ile takdir topladı.

Yokohama Advan Sport V105 , yakıt verimliliği açısından öne çıkan bir desen olmadı. Ancak Auto Express, yakıt verimliliğini daha yeni lastiklerle kıyaslayarak puanladı. Prestijli otomobil dergisi , lastik teknolojilerin gelişmesiyle birlikte yeni desenlerin yakıt tüketiminin daha düşük olduğunu belirtti. Yine de lastiğin yuvarlanma direnci (yakıt tüketimi) değeri %81.10’di.

225/40 R18 Yokohama Advan Sport V105 Test Sonuçları

Yokohama Advan Sport V105 , ıslak ve kuru zeminlerde test edildi. Auto Express uzmanları; lastiği manevra kabiliyeti, viraj performansı ve fren performansı testlerine tabi tuttu. Tüm bu performans özellikleri, yol tutuşu ile bağlantılı olduğundan onun için ekstra bir puanlama yapılmadı. Yokohama yaz lastiği , aynı zamanda düz yolda ve dönüşlerde zorlu suda kızaklama testlerine tabi tutuldu. Aynı zamanda lastiğin gürültü seviyesi ve yuvarlanma direnci de puanlandı.

TestPerformans Yüzdesi
Kuru Zeminde Manevra Kabiliyeti%99.30
Kuru Zeminde Fren Performansı%97.50
Islak Zeminde Manevra Kabiliyeti%98.00
Islak Zeminde Fren Performansı%90.50
Islak Zeminde Viraj Performansı%97.60
Düz Yolda Suda Kızaklama Performansı%97.00
Dönüşlerde Suda Kızaklama Performansı%92.60
Yuvarlanma Direnci%81.10
Kabin Gürültüsü%99.00
Toplam%97.40

Yokohama Yaz Lastiği Yorumları

Yokohama Japon menşeili bir firmadır ve üst düzey performansa sahip sportif lastikleri ile ön plana çıkmaktadır. Yokohama yaz lastiği desenleri, yeni trend ve teknolojilere uygun olarak geliştirilmektedir. Böylece hem ıslak hem kuru zeminlerde yüksek yol tutuş seviyelerine ulaşılmaktadır. Lastikler, kısa fren mesafeleri sayesinde ıslak ve kuru zeminde güvenlik sağlamaktadır. Markanın yaz lastikleri , Yokohama Advan Sport V105 gibi üstün viraj performansı ve manevra kabiliyeti özellikleri ile takdir toplamaktadır. Direksiyon hâkimiyetini üst seviyeye çıkarmakta ve direksiyon manevralarına en hızlı ve doğru şekilde karşılık vermektedir.

You may also like...