Yokohama, Abu Dabi Otonom Yarış Ligi için Lastik Tedarik Edecek

Yokohama, Abu Dhabi Autonomous Racing League (A2RL) sürücüsüz otomobil yarışının açılışında lastik tedarik edecek. Bu tarihi etkinlik 27 Nisan’da Abu Dabi’deki Yas Marina Pisti’nde gerçekleştirilecek. Ligin gelecek planlarının bir parçası olarak, Asya’nın önde gelen formula yarış şampiyonası olan Japonya’nın Super Formula’sından S23 aracının yer alacağı organizasyonun başlatılması bekleniyor.

A2RL Yarışları ile Mobilitenin Geleceği Güçlendiriliyor

A2RL yarışı, BAE İleri Teknoloji Araştırma Konseyi’nin (ATRC) teknoloji proje yönetimi kolu olan ASPIRE tarafından düzenlenmektedir. Amaç “mobilitenin geleceğini güçlendirmek”. Super Formula’nın organizatörü Japan Race Promotion Inc. (JRP) tarafından desteklenen yarışta S23 yarış araçlarını temel alan araçlar kullanılacak. Bu araçlarda ASPIRE tarafından geliştirilen yazılımlar kullanılacak. Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa’dan programcı ve mühendislerden oluşan sekiz takım 2.25 milyon dolarlık büyük ödül için yarışacak.

Yokohama ADVAN A005 Lastikleri: Çevre Dostu Bir Yenilik

JRP ortağı Yokohama, yeni yarış serisine Super Formula’da kullanılan ADVAN A005 lastiklerinin aynısını tedarik edecek. Özellikle, bu lastikler %33 oranında çevre dostu malzemelerden üretilmiştir. Sürdürülebilir malzemelerin bu yüksek oranı performanstan ödün vermeden elde edilmiştir. Çevre dostu malzemeler arasında doğal kauçuk, palmiye çekirdeği yağı, portakal kabuğu, geri dönüştürülmüş çelik, geri dönüştürülmüş lastik kauçuğu ve biyokütleden elde edilen sentetik kauçuk yer alıyor.

Yokohama’nın Motor Sporlarına ve Sürdürülebilirliğe Bağlılığı

Yokohama, ADVAN ve Geolandar markalarını güçlendirmek için motor sporlarına katılmanın önemini vurgulamaktadır. Şirket, prestijli etkinliklerden ana akım yarışlara kadar dünya çapında çeşitli motor sporları yarışmalarına katılmaya kararlıdır. Bu katılım Yokohama’nın lastik üretiminde inovasyon ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını ve daha geniş çevresel etkisini vurgulamaktadır.

You may also like...