Volvo Lastik Seçiminde Orijinal Ekipman Tercihini Değiştirdi

Uzmanlardan gelen sert eleştiriler üzerine Volvo dört mevsim lastiklerini ve otomobillerinin orijinal ekipman tercihinden çıkardı. Volvo iki yıl önce yeni elektrikli araç modelleri için dört mevsim lastikleri takacağını açıkladığında, şirket böyle bir kararın güvenlik üzerinde olumsuz bir etkisi olacağına dikkat çeken uzmanlar tarafından ağır bir şekilde eleştirilmişti.

Volvo Tarafından Dört Mevsim Lastik Seçimi Neden Değiştirildi?

Vi Bilägare’den Niels Swerd: “Dört mevsim lastik segmenti gelişiyor ve kış koşullarında kullanım için onaylandılar. Lastikler daha iyi hale geliyor, ancak şu anda hala kışın kış lastiklerinden ve yazın yaz lastiklerinden açıkça daha kötüler” derken, dört mevsim lastik seçiminin “Volvo’nun ilkelerine tamamen aykırı” olduğunu ekledi. Bunun ardından, özel Recharge etiketini alan lastikler bir dizi İsveç yayını tarafından test edildi ve modern dört mevsim lastiklerin hala sadece bir genel uzlaşı olduğunu doğruladı. VB testlerden sonra “Volvo kullanan herkesin ister bir araba satın almış ister kiralamış olsun hem karda hem de asfaltta daha fazla güvenliği hak ettiğine inanıyoruz” dedi.

Volvo Lastik Seçimi İçin Yapıcı Eleştirilere Açık

Volvo Cars halkla ilişkiler sözcüsü Magnus Holst’un da teyit ettiği gibi, otomobil şirketi nihayetinde eleştirileri dinledi. “Bu lastikleri araçlarda standart olarak sunduğumuz yıllar boyunca, müşterilerimizden gelen geri bildirimleri sürekli olarak değerlendirdik ve lastik performansı açısından istenen verimlilik düzeyine ulaşamadığımızı fark ettik” diyen Holst, “Volvo yapıcı eleştirilere her zaman açıktır” diye ekledi.

Volvo Araçlar Artık Hangi Lastiklerle Donatılacak?

2025 model yılından itibaren Avrupa’daki tüm yeni Volvo otomobilleri standart olarak yaz lastikleri ile donatılacak, Recharge lastikler ise opsiyonel olarak sunulacak. Holst, müşterilere “buzlu veya karlı yollar için en güvenli seçenek olan” kış lastiklerinin sunulmaya devam edeceğini vurgulayarak, “Mükemmel bir seçenek olduğuna ve çok çeşitli yol koşullarında iyi performans gösterdiğine inandığımız dört mevsim lastikleri değerlendirmemize bağlı kalmaya devam ediyoruz” dedi.

You may also like...