Brisa Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi Alan ilk Lastik Üreticisi Oldu

Lassa ve Bridgestone ortaklığı ile kurulan Brisa , salgın süreci kapsamında; çalışanlarının ve müşterilerinin güvenliğini ilk sıraya alarak bir dizi önlem aldı. Türk Standartları Enstitüsü (TSE)  Brisa’yı tüm bu özverili ve stratejik çalışmaları nedeniyle; “ Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi ” ile ödüllendirdi. Brisa, bu belgeyi alan ilk lastik üreticisi oldu.

Brisa Fabrikaları Güvenli Üretim Gerçekleştiriyor

Lassa ve Bridgestone lastiklerinin üretildiği; İzmit ve Aksaray’da bulunan Brisa fabrikaları ve Brisa ofisleri Türk Standartları Enstitüsü’nün kapsamlı denetimine tabi tutuldu. Denetimler kapsamında; “Risk Yönetimi”, “Korunma ve Kontrol Önlemleri Yönetimi”, “Uygulamaya Yönelik Önlemler, “Eğitim”, “Yükleniciler, Hizmet Sunucuları, Ürün ve Hizmet Tedarikçileri”, “Atık Yönetimi”, “Sosyal ve Ortak Kullanım Alanları”, “Temizlik”, “İş Sağlığı ve Güvenliği Ekipmanları” gibi ana başlıklar altında üretim alanı ve ofis incelendi. İnceleme sonucunda Lassa ve Bridgestone lastiklerinin üretildiği Aksaray ve İzmit fabrikaları, “ Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi ”ne layık görüldü.

Brisa Dönüşümlü Çalışma Düzenine Devam Ediyor

Brisa , ülkede ilk resmi koronavirüs vakasının açıklandığı tarihten bu yana; tüm fabrikalar ve ofisleri düzenli olarak dezenfekte ediyor. Çalışma alanlarında fiziksel mesafenin korunması ve maske kullanımı temel prensip olarak uygulanıyor. Lassa ve Bridgestone ortaklığı ile kurulan Brisa, dönüşümlü çalışma düzenine devam ediyor. Brisa’nın önlemleri, iş ortakları ve tedarikçileri için de güçlü pandemi politikasını uyguluyor. Pek çok koruyucu önlem sunuluyor. Buna ek olarak; ortaklar ile uzaktan eğitim ve toplantı progtamları ile bir araya geliniyor. Firma, bu istikralı tutumu ile Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alan ilk lastik üreticisi oldu.

Brisa’da Covid-19 Önlemleri Gevşetilmiyor

Lassa ve Bridgestone işbirliği ile kurulan Brisa önceliğine insan sağlığını koyuyor. Şirketin CEO’su Haluk Kürkçü, tüm paydaşların güvende olması ve operasyonların kesintisiz sürebilmesi için Sağlık Bakanlığı ve TSE’nin tüm yönergelerinin uygulandığını söylüyor. Kürkçü, dünya genelinde hem ekonomi hem de sağlığı etkileyen bu sürecin en az zararla atlatılması için tüm önlemlerin alınmaya devam edildiğini belirtiyor.

You may also like...