Bridgestone

Birçok ülkede üretim ve pazarlaması yapılmakta olan Bridgestone, sahip olduğu 135 bin personeli ve 150 ülkedeki ofisleriyle piyasanın güçlü ve başarılı isimleri sıralamasında ilk sıralardaki yerini muhafaza etmektedir. Elbette bu günkü başarısına ulaşması bir tesadüf sonucu değildir. Bridgestone, yaptığı mantıklı yatırımlar, akıllı hamleler ve özverili çalışma düzeni ile bu başarıyı adalet ettiğini bütün dünyaya kanıtlamış bir firmadır. Bir aşırı sektörde hizmet vermekte olan başarılı şirketlerin yaptığının aksine Bridgestone, geçen yıllar boyunca üretim kalitesinde azalma yada stabilite yakalamak yerine, her zaman daha da iyisini üretebilmek için çok mühim AR-GE yatırımları yapmaktadır.

Japonya’da 1930 yılında başlamakta olan Bridgestone lastiklerinin başarı dolu hikayesi, ilk imalathanelerinden bu zamanlarda dünyaya dağılmış durumda olan üretim tesislerine dek uzun bir yol kat etmiştir. Bridgestone’u bu kadar büyüten en mühim etkin teknoloji ve sektörel AR-GE yatırımlarına verdiği önem ve gösterdiği özendir.

Oto lastik sektöründe bir çok firmada kullanılmakta olan bazı ortak kalite denetim sistemleri bulunmaktadır ki bunların çoğu Bridgestone’un dünya teknolojilerine katkıları sayesinde hazırlanmıştır. Bridgestone’u farklı kılan etkenlerin başında yaptığı yenilikçi yatırımların ve AR-GE çalışmalarının çok sayıda firmada olduğu gibi sadece maliyetleri düşürerek daha aşırı nakit kazanmak değil, insan hayatına ve güvenliğin arttırılabilmesi amacıyla yapılmaktadır olmasıdır. Güvenlik kadar mühim olan bir başka etkin ise, standart oto lastiklerde uygulanan maddelerin doğaya vermekte olduğu zararı en aza indirgeyebilmek ve doğa dostu oto lastik modelleri üretebilmektir.

Dünyayı kasıp kavuran, heyecan ve adrenalin dolu yarış serisi olan Formula 1 yarışlarında 2000 yılından 2007 yılına kadar dünya şampiyonunun lastik tedarikçisi ünvanıyla bilinmekte olan Bridgestone, 2007 yılından 2011 yılına kadar FıA Formula 1 Dünya şampiyonaları boyunca yarışçıların tek lastik tedarikçisi olarak adını Formula 1 dünyasına altın harflerle yazdırmıştır. Kalitesi ile adını tüm dünyaya duyurmanın en mükemmel yolu şekilde gördüğü Formula 1 yarışları boyunca edindiği bilgi ve verileri çok iyi bir değerlendirme ve analiz ekibinin çalışmalarının ardından AR-GE çalışmalarında değerlendiren Bridgestone, bu günlerde bu veriler aracılığıyla dünyanın en kaliteli ve dayanıklı, performans ve güvenliği bir arada sunabilen oto lastik üretimlerini gerçekleştirmektedir.

1989 yılında ülkemizin ekonomik gurur Sabancı Grubu ile oto lastik üretimine yurdumuzda de başlayan Bridgestone, Lassa markalı oto lastiklerini 1997 yılına dek 196 bin metrekarelik bir tesiste üretim yaptıktan sonra yeni yatırımlar yaparak 260 bin metrekarelik çok fazla ciddi bir üretim kapasitesine sahip olan yeni tesisinde üretime geçmiştir. ülkemizde BRiSA adı ile bilinmekte olan Bridgestone ve Lassa işbirliği kapsamında üretilen oto lastikler dünya standartlarındaki Bridgestone kalitesini yurdumuzda de sunmaktadır.

Gerek istihdam olanakları, gerek müşteri memnuniyeti ve güvenliğine verdiği önemle Brisa bu gün dünya çapında satışa sunulur. yekün nitelik yönetimi sertifikaları ve başarı ödülleri ile kalitesini açıkça ortaya koyan Brisa ürünleri ile siz de güvenli bir yolculuk yapabilirsiniz.

You may also like...