Michelin Daha Sportif Özellikli Pilot Sport S 5 Desenini Duyurdu

Michelin Pilot Sport 5 lastikleri serisine eklediği daha sportif yeni nesil bir lastiği tanıttı. Michelin, Pilot Sport 5 modelinin tanıtılmasının ardından beklenen yeni Michelin Pilot Sport S 5 yaz spor lastiğini ürün gamına ekledi. Önceki nesil Pilot Sport 4 lastikleri daha sportif Pilot Sport 4 S ile birlikte markanın ürün gamında mevcuttu.

Selefi Ürün Michelin Pilot Sport 5 Nasıl Özelliklere Sahipti?

Michelin PS5 gibi, yeni ürün de Dinamik Tepki Teknolojisi kullanılarak üretilmiştir, yani tasarıma yüksek hızlarda kontrol hassasiyetini artıran ve merkezkaç koşullarına maruz kaldığında temas alanını stabilize eden naylon ve aramid liflerden oluşan hibrit bir katman eklenmiştir. Michelin Pilot Sport 5, gelişmiş kuru yol tutuşu için büyük blokları ve hızlı su tahliyesi için geniş uzunlamasına olukları birleştiren asimetrik bir desene sahiptir. Ayrıca, PS5’ten farklı olarak, lastikler iki bileşimli sırt tasarımına (Bi-Compound Teknolojisi) sahiptir ve dış ve iç bölgelerin farklı kauçuk bileşiklerinden yapılmış olması nedeniyle kuru ve ıslak performans daha da geliştirilmiştir.

Michelin Pilot Sport S 5 Hangi Lüks Yarış Otomobillerinde Kullanılacak?

Michelin yeni yaz lastikleri hem kamuya açık yollarda hem de yarış pistlerinde kullanılmak üzere tasarlandı ve şirket, kategorideki önceki tüm modellerden daha iyi performans gösterdiklerini söylüyor. Lastikler otomobil üreticileriyle birlikte geliştirildi ve Corvette, Ferrari, Lucid, Mercedes-AMG, Porsche ve Tesla gibi markalara Michelin Pilot Sport S 5 tedarik edilecek.

Tire Reviews: ‘’Pilot Sport S 5 Sektörde En Çok Beklenen Ürün.’’

Tire Reviews’dan Jonathan Benson, “Michelin Pilot Sport S 5 belki de sektörde en çok beklenen ürün” dedi. – PSS5, Pilot Sport 2’nin yerini alan Pilot Super Sport’un yerini alan ünlü Pilot Sport 4 S’in manevi halefidir, bu nedenle isimler neredeyse şiirsel bir şekilde tam bir daire çizmiştir. En azından Michelin bizi rahat bırakmıyor. UUHP/Max Performance segmentindeki güç dengesini değiştireceğinden hiç şüphem yok, ancak ne yazık ki şu anda sadece OE ve dört ebatta mevcut.”

You may also like...