Debica

Son yılların ekonomi tabloları incelendiğinde memleket bazlı grafiklerde Polonya’nın son derece istikrarlı ve başarılı bir yükselme arasında olduğu gözlemlenebilmektedir. özellikle geçtiğimiz beş yılda ciddi ve gözle görülür ilerlemelerin söz konusu olduğu bu gelişim süreci bir çok aşırı ekonomik alandaki faaliyetlerinin yanı sıra, ülkemize de özellikle turizm piyasası başta olmak üzere pek çok fazla alanda yansımaktadır.

Polonya’nın bu gelişme süreci içerisinde ekonomisinde güçlenen ve gelişen isimleri arasında 1937 yılında hizmete hükümetin desteği ile başlamış olan Debica da yer alıyor. zamanımızda üretimini yapmakta bulunduğu lastiklerin kalitesi yardımı ile Polonya’nın bir numaralı oto lastik firması olmayı başaran Debica, dünya çapında bilinmekte olan ve saygı duyulan kuruluşlar arasında yer almaktadır. 1995 yılı Debica’nın başarıları ve tanınırlığı açısından bir dönüm noktası olmuştur. 1995 yılına dek yaptıkları çalışmalarda başarılı olan firmaya Goodyear Tire ve Rubber Company talip olmuş ve şirketin e.99 bu gibi önemli bir orandaki hisselerini satın almıştır. Elbette bu ortaklık borsa piyasalarında Debica hisselerine tavan yaptırmış, markayı bütün dünyaya duyurmuştur.

Bu ortaklık Debica’ya kalitesini ve ürünlerini tüm dünyaya duyurma ve pazarlama imkanı sağlamakla birlikte, firmanın Goodyear’dan aldığı veriler ve Ar-Ge destekleri ile çok aşırı daha çağdaş bir üretim ağına da sahip olmasını sağlamıştır. zamanımızda dünya çapındaki en kaliteli tam çelik kamyon lastiklerini, off road tipi araç lastiklerini ve ziraat araçlarının lastiklerini üretmekte ve pazarlamakta olan firmanın bu başarısı üretim teknolojilerine duyduğu talep ve sahip bulunduğu deneyimlerden kaynaklanmaktadır. Debica’ya bu denli büyük bir başarı oluşturmakta olan büyük vasıta lastikleri firmanın binek otomobil lastikleri konusunda da türlü çalışmalar yapmasında büyük rol oynamıştır. zamanımızda oldukça dayanıklı oto lastiklerinin üretimini yapmakta olan Debica, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde Polonya Bilimler Akademisi Ekonomik Bilimler Enstitüsü’nün desteğini de yanına alarak yenilikçi fikirler ortaya atmaktadır.

memleketimizde de yaygın bir satış ve montaj ağına sahip olan Debica, Goodyear’ın kendisine sunduğu garanti ve servis imkanlarından mantıklı şekilde faydalanmakta ve sunduğu ucuz fiyat alternatifi ile bir çok fazla firma arasında kendisine has bir çizgide ilerlemektedir. bütün üretimlerini ucuz ve kalitesiz işçilik mantığı yürüten çin’in tersine Polonya’da gerçekleştirmekte olan Debica, kaliteye verdiği önemi de bu biçimde vurgulamaktadır.

You may also like...