Nokian Lastik Üreticisinden ABD Üretimine 174 Milyon Dolar Yatırım

Nokian Lastik fabrikası, 2023 yılında Dayton, Tennessee şehri üretim merkezinde 75 yeni iş oluşturmak için planlar yapmaktadır. Şirket, ödüllü lastik tesisi kapasitesini ikiye katlamayı hedeflemektedir. Genişleme ve depo, Nokian Lastik üreticisinin ilk duyurduğu yatırımla uyum sağlamaktadır.

Fabrikanın maksimum dört milyon lastik kapasitesine ulaştırılması hedefleniyor. 75 Yeni işin ve öncelikle planlanan kapasite genişlemesi ve deponun toplam değerinin yaklaşık 174 milyon dolar olduğu söylenmektedir. Ayrıca, Şirket Dayton lastik Fabrikası’na bağlı 600,000 kapasiteli lastik deposu inşa etmeyi duyurdu. Bu depo, Şirketin ABD ve Kanada genelinde yer alan 9 depo ağına eklenecek ve müşterilerin hizmetine sunulacaktır. Depo 2024 ortasına kadar devreye alınacak şekilde planlandı.

Nokian Lastik İşçi Alımlarına Ne Zaman Başlıyor?

Nokian lastik üreticisinin başvuru portalı açıldı ve işe alımlar 2023 bahar ayında başlayacak. Başlangıç ücreti, saatte 17 ila 21 ABD Doları arasında olacaktır. Aday çalışanlar, NokianTires.com/DaytonFactory adresinden iş başvurusu sağlayabilecek. Nokian Tyres, 2019’da Kuzey Amerika fabrikasını açtığında, Rhea County’ye 400 iş getirme taahhüdünde bulunmuştur.

Şirket, yılda dört milyona yaklaşan tam kapasite amacındadır. Bu yıl pozisyonlar ve ekipman genişletirken, toplam çalışan sayısını 475’e çıkarmak için devlet ve toplumla iş birliği yapıyor. Fabrika, 2022’de mevcut ekipmanlarla üretim rekorları kırmıştır.

Bu genişleme, Nokian lastikleri ürün segmentine hafif ticari kamyonet grubunun eklemesini sağlayacak.

Rhea İlçe Yöneticisi Nokian Lastiğin Aralarında Olmasından Memnun

Dayton lastikleri üreticisi ayrıca ilk üç yıllık faaliyet yılında iş yeri kültürü, aktiviteleri ve sürdürülebilir politikasıyla takdir topladı. Nokian lastik, 2021’de Chattanooga Bölgesel Üreticiler Derneği tarafından Yılın Şirketi seçildi ve şirket, Rhea County’de prestijli Tennessee Governor’s Çevre Yönetim Ödülü’nü alan ilk şirket olma ünvanını kazandı.

Rhea İlçesi Belediye Başkanı Jim Vincent: “Nokian Lastikleri bu topluluk için çok uygun ve kurumsal bir vatandaş olarak onlara sahip olmaktan gurur duyuyoruz” dedi. “Genişleme ve yeni işler, Rhea County’deki iş gücünün ve iş ortamının kalitesinin bir kanıtıdır.” Açıklamasında bulundu.

Dayton Lastik Fabrikası Hakkında:

  • Nokian lastikleri, Kuzey Amerika üretim tesisini 2019’da açtı ve Ocak 2020’de ticari kullanım için lastik üretmeye başladı.
  • Nokian lastikleri şu anda Dayton Fabrikasında yaklaşık 350 işçi çalıştırıyor ve bu sayı 2023’ün sonuna kadar 475’e çıkacak.
  • Dayton Lastik fabrikası tam kapasite ile Kuzey Amerika pazarında satışa sunulmak üzere yılda dört milyon kadar dört mevsim ve dört mevsim lastiği üretecek.
  • Yeni tesis içi lastik depolama hizmeti 600.000 lastik kapasiteli olacak ve 2024 yılının ortalarında açılacak.
  • 830.000 metrekarelik tesiste LEED v4 Gold sertifikalı bir yönetim binası, dünyadaki tek LEED v4 Silver sertifikalı lastik üretim fabrikası ve şirketin Dayton’da ürettiği lastikler için kauçuk bileşikleri formüle ettiği beş katlı bir karma bina bulunuyor.
  • Dayton lastik fabrikası, Nokian lastikleri için Finlandiya’nın Nokia kentindeki amiral gemisi tesisini de içeren küresel bir üretim ağının parçasıdır.

You may also like...