Goodyear Ticari Lastik Serisi 24 Yeni Ebatla Genişletiliyor

Goodyear, ticari lastik segmentindeki ürün yelpazesini genişlettiğini duyurarak kamyonet ve hafif kamyon sahipleri için heyecan verici bir haber verdi. 2023 yılında, Cargo ailesinden toplam 24 yeni ebatta premium ticari lastiği piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Bu genişleme, Goodyear EfficientGrip Cargo 2 ticari lastik, Vector 4Seasons Cargo ve UltraGrip Cargo lastiklerinin sırasıyla yaz, dört mevsim ve kış lastiği seçeneklerini içeriyor. Bu hamle ile Goodyear, %89’luk etkileyici bir pazar payı elde ederek sektördeki en yüksek oranlardan birine ulaşmayı hedefliyor.

Goodyear Hafif Ticari Lastik Segmentinde Nasıl Çözümler Sunuyor?

Goodyear ticari lastik serisini genişletme kararı, stratejik olarak Rusya dahil Avrupa’daki premium hafif ticari araç lastiği pazarında öngörülen büyümeden kaynaklanıyor. Tahminlere göre, 2028 yılına kadar %4,2 oranında büyümesi beklenen pazar, tüketicilere birinci sınıf ürün ve çözümlerle araç performanslarını artırmaları için sürekli fırsatlar sunuyor. Goodyear, filo sahiplerinin ve sürücülerin değişen taleplerini karşılamak için hafif ticari araç lastikleri segmentine özel yenilikçi teknolojiler geliştirmeye kendini adıyor.

Ünlü Araç Markaları ile Goodyear İş Birliği Neleri Kapsıyor?

Goodyear lastikleri, ikincil parti pazara hizmet vermenin yanı sıra ticari araç lastiği segmentinde de önde gelen otomobil üreticileriyle iş birliği yapmaktadır. Yakın zamanda Volkswagen ID.Buzz ve ID.Buzz Cargo gibi araçların orijinal lastik tedarikçisi olan Goodyear markasına ait lastikler, Mercedes Sprinter ve EQV gibi popüler modellerde de yer alıyor.

Bağımsız Test Uzmanları Tarafından Goodyear Nasıl Değerlendirildi?

Goodyear premium lastik üreticisinin üstün ürünler sunma taahhüdü bağımsız test uzmanları tarafından onaylanıyor. Örneğin; Goodyear Vector 4Seasons Cargo, Auto Bild Reisemobil tarafından mükemmel yanal kavrama ve hızlı ıslak zemin frenlemesinin yanı sıra yüksek konfor seviyesine sahip tüm hava koşullarına uygun bir lastik olarak tanımlanarak övgü topladı. Promobil’den test uzmanları bu modeli olağanüstü kontrol edilebilirliği, yol tutuşu ve etkili frenleme performansının yanı sıra suda kızaklamaya karşı direnci nedeniyle övüyor.

You may also like...