Dunlop Sport Maxx RS Yaz Lastiklerini Piyasaya Sürdü

Dunlop Sport Maxx RS yaz lastikleri, markanın ürün gamında yer alan yeni sportif lastik serisi oldu. Sumitomo lastik fabrikaları, markanın yeni ve son geliştirilen modeli olduğunu belirterek, premium otomobiller için tasarlanan Dunlop Sport Maxx RS yaz lastiği sersinin 2024 yılı itibariyle piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Dunlop Sport Maxx RS Hangi Yol Şartlarına Uyumlu?

Sumitomo, yeni Dunlop spor lastiği serilerinin hem halka açık yollarda hem de yarış pistlerinde kullanılmak üzere tasarlandığını belirtti. Ayrıca sürücülerin manevralarına ve viraj tepkimelerine hızlı bir şekilde yanıt verdiğini vurguladı. Dunlop Sport Maxx RS yaz lastikleri serisinin, desteklediği her hız aralığında dengeli yol tutuşu sağladığı belirtildi.

Dunlop Sport Maxx RS Yaz Lastiği Performansı Nasıl?

Dunlop Sport Maxx RS yaz lastiği serisinin geliştirilmesi sırasında kuru zeminlerde yol tutuşu ve lastik omuzlarının geliştirilerek, kenar tutuşlarının artırılmasına, sürüş stabilitesine odaklanıldı. Ancak ıslak zemin üzerinde sürüş kalitesi de iyileştirildi. Böylece tüm ebatlardaki lastikler, Asya Lastik Üreticileri Birliği (JATMA) etiketleme sisteminde ıslak yol tutuşu için en yüksek “a” derecesini aldı. Diğer şeylerin yanı sıra, lastik yanakları, tasarım öğelerinin rengini daha doygun hale getiren Nano Siyah teknolojisi kullanılarak yapılmıştır.

You may also like...