Pirelli BM Küresel İlkeler Sözleşmesi Liderleri Statüsünde

Pirelli, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi LEAD Platformu Tanınan Organizasyon listesinde yer alan tek lastik üreticisi. İtalyan premium lastik markası, bir kez daha BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin LEAD girişimi olarak kabul edildi. Platform, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin On İlkesinin uygulanmasına bağlılıklarıyla öne çıkan şirketleri bir araya getiriyor. Pirelli, dünya çapındaki diğer 37 kuruluş arasında LEAD sertifikalı tek lastik şirketi.

Pirelli CEO’su ve Başkan Yardımcısı Marco Tronchetti Provera:“Pirelli için endüstri yenilik demektir ve bu, çevre koruma da dâhil olmak üzere tüm alanlar için değişimi hızlandırmak anlamına gelir. Şirketin BM Küresel İlkeler Sözleşmesi LEAD girişiminin onaylanması, somut sonuçlar veren faaliyetler yoluyla zorlu hedeflere ulaşmaya yönelik devam eden çabalarımızın takdiri ve gurur kaynağıdır.

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik girişimidir. “LEAD” statüsünü elde etmek için bir firmanın şirketleri, yerel ağları, akademiyi, sivil toplumu ve hükümetleri bir araya getirerek karmaşık sürdürülebilirlik konularını ele alan ve küresel hedeflere yönelik inovasyonu yönlendiren en az iki Küresel İlkeler Sözleşmesi “Eylem Platformu”na katılması gerekir. Ayrıca; katılımcıların elde edilen sonuçlar ve ilkelerin uygulanmasını detaylandıran yıllık sürdürülebilir kalkınma raporu aracılığıyla ilerlemeleri hakkında rapor vermeleri gerekmektedir.

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi CEO’su Sanda Ojiambo:“LEAD’e dahil olan şirketler, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi ile en yüksek düzeyde etkileşim sergiliyor. Dünyanın, bugün LEAD olarak ilan edilenler gibi, sürdürülebilirlik performanslarını geliştirmek için sürekli çalışan ve daha iyi bir dünya inşa etmek için harekete geçen her büyüklükteki işletmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacı var.”

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi Liderlik Platformu, önde gelen şirketleri kurumsal dayanıklılıkta büyüme sağlama konusunda desteklemek için Ocak 2011’de başlatıldı. LEAD girişimi, katılımcı şirketlerin kurumsal sürdürülebilirlikte liderlik kavramının uygulanmasına doğru gelişme ve evrensel bir norm olarak tanıtımını ilerletme taahhüdü üzerine kuruldu.

You may also like...