Red Bull 2021 DTM Programına Albon ve Lawson Dâhil Oluyor

Red Bull’dan Dr. Helmut Marko tarafından onaylanan program kapsamında Alex Albon, Formula 1 Red Bull Takımı’ndaki yedek sürücü rolünün yanı sıra, bu yıl GT3 düzenlemelerine geçen prestijli Alman otomobil serisinin belirli turlarında da yarışacak.

Ayrıca; Marko, Red Bull Junior Team sürücüsü Lawson’ın da markayla 2019’da başlayan işbirliğininin yelpazesini genişletecek seride yer alacağını doğruladı. 18 yaşındaki Yeni Zelandalı sürücü, 2019’da Toyota Racing Series’i kazanmış; FIA Formula 3 Şampiyonası’ndaki ikinci sezonu da beşinci olarak tamamlamıştı.

2021 DTM Yetenekli Pilotlara Ev Sahipliği Yapacak

ITR başkanı, DTM organizatörü ve eski Formula 1 ve DTM sürücüsü Gerhard Berger:

“Alex Albon gibi Formula 1 sürücüleri, üç kez şampiyon olan René Rast gibi DTM yıldızları, Liam Lawson gibi genç yetenekler ve GT profesyonelleri… 2021 DTM sezonunda istediğim şekilde birinci sınıf bir sürücülerin yer aldığını görüyorum. Eski Formula 1 Dünya Şampiyonu Jenson Button’ın DTM’ye kendi ekibi ile giriş yapması da bu duruma mükemmel uyum sağlıyor. Alex Albon genç, hırslı bir sürücü ve DTM için olağanüstü bir kazanç.”

Red Bull 3. Bir Pilotun Yer Alacağını da Doğruladı

Albon Red Bull’un Formula 1 programındaki görevlerini tamamlarken onun yerini alacak, henüz açıklanmayan üçüncü bir sürücünün olacağı da resmi olarak doğrulandı. Red Bull, DTM’de hangi marka GT3 araçları kullanacağını henüz onaylamadı.

Marko: “Birinci sınıf sahaya ve GT3 spor araçlarına sahip DTM, hem Alex Albon gibi başarılı yarış pilotları hem de genç Red Bull pilotumuz Liam Lawson için ilginç bir platform ve gerçek bir meydan okuma.”

You may also like...