Yeni Michelin Pilot Sport Cup N3 Porsche ile Birlikte Geliştirildi

Michelin ve Porsche, 20 yılı aşkın süredir teknik ortaklıklarını sürdürüyorlar. İki firma, lastik geliştirme süreçlerinde yakın bir şekilde çalışıyor. Alman otomobil üreticisinin amiral gemisi Porsche 911 modelini sergilediği uluslararası şampiyona olan Porsche Cup yarışlarında Michelin lastikleri de uzun süredir performansını kanıtlama fırsatı buluyor. Porsche, yakın zamanda ise Michelin Pilot Sport Cup N3 lastiklerin 911 GT3 Cup (992) araçları için özel olarak geliştirildiğini açıkladı.

Michelin Pilot Sport Cup N3 Çok Yönlü Performans Sunuyor

İki firmanın işbirliğiyle geliştirilen yeni Michelin Pilot Sport Cup N3; tutarlı performans, üstün seviyede yol tutuşu ve uzun ömürlülüğü bir araya getiriyor. Yeni lastik, Michelin ve Porsche’nin çok çeşitli pist konfigürasyonlarını kapsayacak şekilde beş farklı pistte test edildi. Lastiğin benzeri görülmemiş çok yönlülüğü, farklı sıcaklık aralıklarında ve farklı hava koşullarında 10.000 kilometre boyunca test edilerek kanıtlandı.

Michelin Pilot Sport Cup N3 %10 Daha İyi Yol Tutuşu Sağlıyor

Ön aksta kullanılacak Michelin Pilot Sport Cup N3 lastikler yeni bir ebatta (30 / 65-18) sunuluyor ve önceki desene (N2) kıyasla dönüşlerde %10 daha yüksek yol tutuşu sağlıyor. 0.9kg daha hafif olan arka lastikler ise “Le Mans 24 Saat” yarışlarında da kullanılan, aynı ebatta (31 / 71-18) sunuluyor. Bu iyileştirmeler, özellikle temas yüzeyini genişletmek için yapılan çalışmaların bir sonucu. Güçlendirilmiş yapı ve kullanılan daha dayanıklı materyaller daha yüksek performansın elde edilebilmesini sağlıyor.

Yeni Michelin Lastiği Yenilenebilir Enerji Kullanılarak Üretiliyor

Yeni Michelin Pilot Sport Cup N3’ün yanak bölgesinde Michelin Motorsport markasının işaretlemesi bulunuyor. Yeni Michelin lastik, Şubat 2021’den itibaren satışa sunulacak. Pilot Sport Cup N3, Michelin’in Fransa’daki Clermont-Ferrand Gravanches tesisinde, yalnızca yenilenebilir enerji kullanan bir “SIFIR Emisyon” tesisinde üretiliyor.

You may also like...