Arriva North West Otobüs Filosu için Tercih Michelin Lastikleri

Kuzey Batı İngiltere ve Kuzey Galler’de hizmet veren otobüs operatörü Arriva North West, Michelin lastik devinin Hizmetler ve Çözümler bölümü ile beş yıllık bir sözleşme imzalıyor. Michelin lastiği tedariğine geçiş kararı, Michelin yaz lastiği ve dört mevsim lastik gibi ürünlerinin yüksek kalitesi ve tedarik kesinliği ile şirket içi uzmanlığına dayanıyor.

Arriva North West’in Filosuna Hangi Michelin Lastikler Takılacak?

Yapılan anlaşma kapsamında Michelin lastikleri, Arriva North West’in 880 araçlık filosuna öncelikle elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanmış MICHELIN X InCity EV Z lastiklerini tedarik edecek ve takacak. Ayrıca, filonun 19,5 inç jantlara sahip bir bölümüne MICHELIN X Multi Z2 lastikleri takılacak. Arriva North West de dahil olmak üzere Arriva UK Bus’ın tüm bölgesel operatörleri, 4.000’den fazla araçları için Michelin sözleşmelerine sahip olacak.

Sürdürülebilir Lastik Yönetimi için Çok Ömürlü Politika

Arriva North West, yeni sözleşme kapsamında Michelin lastikleri çoklu ömür politikasını kullanıyor. Lastikler aşındıktan sonra yeniden şekillendirilip Michelin Remix lastikleri olarak kaplanıyor ve şirketin otobüslerinin arka tekerleklerine takılıyor. Bu politika, her yeni Michelin kaplamasından maksimum performans alınmasını sağlıyor ve Michelin lastiklerinin düşük yuvarlanma direnci yakıt tüketiminden tasarruf sağladığı için michelin elektrikli otobüs lastikleri çevresel etkiyi azaltıyor.

Michelin Lastikleri Teknik Desteğinin Ek Faydaları Nelerdir?

Arriva North West, mükemmel teknik destek de dahil olmak üzere Michelin lastikleri tarafından sunulan katma değerden memnun durumdalar. Michelin’in lastik teknisyenleri destek sağlamak ve şirketin lastik stratejisi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını sağlamak için hazır durumdalar. Şirket, dizelden elektriğe geçerken filosunun verimliliğine yardımcı olmak için sürekli iyileştirmeler yapmak istiyorlar. Michelin lastikleri kullanımı sayesinde CO2 emisyonlarının azaltılmasına ve sürdürülebilirliğin geliştirilmesine de yardımcı olacaklar.

You may also like...