Bridgestone Ecopia ve Duravis Yakıt Verimliliğinde Tam Not Aldı

Bridgestone lastik firması, devam eden hayat pahalılığı üzerine Coventry Üniversitesi ile dört aylık bir akademik çalışmayı tamamladı. Çalışma sonrası Bridgestone Duravis ve Ecopia lastik serilerinin yakıt tasarrufu ve CO2 azaltma yeteneklerine dair kapsamlı bir rapor sunacak. Bridgestone, ticari filo ortaklarına yönelik ekonomik taleplerin artışıyla premium lastik ürünlerinin sağladığı faydaları Warwickshire üniversitesiyle değerlendirecektir. Çalışmalarda Bridgestone Ecopia H002 Avrupa kış mevzuatlarına tam uyumluluk gösteren, yıl boyunca rahat kullanım sunan desende bulunacaktır. İş Analitiği Uzmanı Sreyas Kunnappally görevi kabul etti ve kesin bir sonuca varmak için titiz bir projeye başlayacaktır. Konuyla alakalı nihai raporunu ise yakın zamanda açıklamıştır.

Bridgestone Ecopia H002 Çevreye Nasıl Fayda Sağlıyor?

24 yaşındaki Kunnappally, her uzun yol tırının Bridgestone Ecopia H002 lastikleri kullanımının faydasına odaklandı. Birleşik Krallık nakliye sektöründe yılda 40.000 metrik tona kadar CO2 tasarrufu sağlanabileceğini keşfetti. Bu, tır başına 2.200 ila 3.200 £ arasında yakıta denk gelmektedir (1.100 litre ile 1.600 litre arasında.) Süreçte yalnızca 8 tonun üzerindeki tırlar dikkate alınmış, bölgesel için %90 ve uzun yol için %10 ağırlık verilmiştir. Sonuçlar, tüm araçların ‘D sınıfı’ lastiklerle çalışacağı ve tüm akslarda ‘A sınıfı’ Bridgestone Ecopia serisine geçeceği varsayımıyla hesaplanmıştır. Resmi Ulaştırma Bakanlığı istatistikleri de dahil olmak üzere bir dizi kaynak kullanılmıştır. Aynı denklem Bridgestone lastik firmasının ‘B sınıfı’ Bridgestone Duravis serisiyle donanan tırlara uygulandığında yılda 3 milyon metrik ton CO2 tasarrufu sağlayacaktır. Bölgesel kamyon başına 650 litre ila 950 litre arasında yakıt tasarrufu elde edilecektir.

Araştırma Bridgestone E8 Taahhüdü ile Uyumlu mu?

Bridgestone lastik firmasının araştırması, Bridgestone’un sekiz odak alanında (E8 Taahüdü)’nün topluma, müşterilerine ve gelecek nesillere sunan küresel kurumsal taahhüdüdür. Firmanın bu araştırma süreci sürdürülebilirlik politikasıyla özdeşleşen aynı zaman dilimine denk gelmektedir.

Bridgestone’un bu araştırma bütünü, E8 felsefesindeki “Ekoloji” ve “Enerji” değerleriyle mükemmel bir uyum içindedir. Bridgestone Ecopia H002, AB etiketli A-A-A sınıfı kombinasyonuyla direksiyon, tahrik ve treylerde sınıfının en iyi yakıt verimliliğine ulaşıyor. Ayrıca olağanüstü ıslak zemin performansına sahip bir lastiktir.

Bridgestone Duravis R002 ise ön, arka ve treylerde B-C-B kombinasyonuyla optimize edilmiş yakıt verimliliği sağlamaktadır. Ürün çok çeşitli uygulamalarda çalışan her tür karayolu filo aracı için çok amaçlı bir lastiktir.

Bridgestone Bölge Yöneticisi: ‘’Verimlilikleri Kanıtlamak İstedik’’


Bridgestone Lastik Firması Bölge Başkan Yardımcısı Andrea Manenti şunları söyledi: “İngiltere’nin önde gelen akademik beyinlerinden bazılarıyla daha önce hiç bu kadar kapsamlı bir çalışma yapmamıştık. Ecopia ve Bridgestone Duravis serilerimizin çevresel ve finansal faydalarını biliyoruz, ancak tasarrufları mümkün olan en inandırıcı şekilde sunmak istedik. “Filo müşterilerimizin cebinde yük varken ve sürdürülebilirlik konusu her zamankinden önemliyken, Bridgestone Ecopia ve Duravis serilerinde kesin şekilde ifade etmek istedik. Ürünlerimizin ticari filolar için hem finansal hem de çevresel açıdan iyi olduğunu biliyoruz ve çalışma bu gerçeğin altını çizmek için uzun bir yol kat ediyor.”

You may also like...