Hankook, Mcor Serisinin Tek Lastik Distribütörü Ünvanını Aldı

Dünyanın lider lastik şirketi Hankook, ABD Motor Sporları Birliği tarafından düzenlenen ‘Master Class of Racing’ yarış serisine ışık tutuyor. Bu yıldan itibaren 2025 sezonuna kadar organizasyona yarış lastiği tedarik edecek.

Master Class of Racing (MCoR), erişilebilirlik ve sürdürülebilirliğin ön planda olduğu bir Pro/Am serisi olarak tasarlandı. Hankook yaz lastiği veya kış lastiği gibi ürünlerinde de çevre dostu imajını halihazırda devam ettirmektedir. MCoR organizasyonu ise altı farklı sınıftan oluşmakta ve 50 dakikalık sprint ve dayanıklılık yarışlarını bir araya getirmektedir. Katılımcılar önce kendi sınıflarında sprint yarışları yapacak en iyi sürücüler belirlenecektir. Daha sonra karma sınıfta 4 saatlik dayanıklılık yarışında boy göstereceklerdir.

Yarışlar Nerelerde Gerçekleştirilecek?

Hankook lastikleri organizasyonda yarışçıların distribütörlüğünü üstlenecek. Açılış turu 17 Şubat’ta (yerel saatle) Georgia’daki Road Atlanta’da, final turu ise 3 Kasım’da ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Sonoma Raceway’de gerçekleştirilecek. Tüm katılımcı araçlar Hankook yarış lastiği ürününün mükemmel kavrama, yol tutuş performansı ve dayanıklılığa sahip olduğuna şahit olacak. Kuru yollara uygun model Hankook Ventus F200 ile araçlar donatılacak. Yarış sadece kuru zeminle sınırlı kalmayacağı için hava şartları gereği ıslak zemin lastiği Hankook Ventus Z207 ile de yer alacak. Hankook, tüm yarış koşullarında etkileyici yol tutuş ve güvenilirliğe sahip bu lastiklerle sürücülerin en iyi performansı göstermelerini destekleyecek.

Hankook Dayanıklılığa Önem Veriyor mu?

Hankook lastikleri, MCoR için yüksek kaliteli ve güvenilir yarış lastikleri sağlama konusundaki uzmanlığından aktif olarak yararlanmayı amaçlamaktadır. Hankook lastikleri, isim sponsoru olarak ünlü dayanıklılık yarışı 24H Series’de en dayanıklı lastikler olabilme adına özel olarak bulunmaktadır. Ayrıca Hankook, MCoR yarışmasında çeşitli alanlarda hizmetler sunarak profesyonel-amatör yarışçı adaylarını aktif olarak teşvik edecektir.

Hankook Neden Yarış Organizasyonlarına Sponsor Oluyor?

Hankook lastikleri şu anda dünya çapında 80’den fazla küresel motor sporları yarışmasına yarış lastiği tedarik etmekte ve küresel motor sporları kültürünü beslemek ve yenilikçi teknolojisiyle motor sporlarının geleceğine öncülük etmek amacıyla takımlara sponsorluk yapmaktadır. Hankook, ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası için özel lastik tedarikçisi ve teknik ortağıdır. Stock Car Pro Series, 24H Series Powered by Hankook, Super Taikyu Series ve daha fazlasına özel olarak lastik distribütörlüğü sağlamaya devam edecektir.

You may also like...