Elektrikli Araçlar için Yeni Batarya Modülü Dengeleyicisi Tanıtıldı: ATEQ EVB5100

ATEQ SAS, yeni hibrit ve elektrikli araç batarya modülü dengeleyicisi olan EVB 5100’ü sundu. Ünite, pil üretimindeki, elektrikli araç üretim tesislerindeki veya onarım merkezlerindeki yeniden işleme istasyonları için ideal. EVB 5100, batarya performansını en üst düzeye çıkarmak ve modüller arasındaki voltaj farklılıklarını eşitlemek için en verimli ve hassas teknolojileri kullanıyor. EVB5100 EV batarya modülü dengeleyici, gelişmiş güvenlik özellikleri sayesinde pil modüllerini verimli ve güvenli bir şekilde şarj ediyor veya şarjı boşaltıyor.

ATEQ EVB5100 ile Batarya Dengeleme İşlemi Sahada Gerçekleştiriliyor

EVB 5100 araç montaj fabrikaları, elektrikli araçlarına koydukları pillerin mükemmel olduğunu varsayamazlar. Piller düşük performans gösteriyorsa bunun nedeni elektrik hücresi dengesizliği olabilir. Modül kapasitesi, sıcaklık, şarj durumu, kendi kendine deşarj oranı ve empedanstaki küçük farklılıklar voltajda sapmaya neden olabilir. Bir elektrikli araç bataryasının arızalı olduğu teşhis edildiğinde, arızalı modülün değiştirilmesi gerekir. EVB5100 Modül Dengeleyici, yeni yedek modülü diğer modüllerle aynı derecede şarj eder veya boşaltır. EVB5100 ile batarya dengelemesini sahada gerçekleştirmek, bataryaların ve modüllerin taşınması karmaşık ve pahalı olduğu için zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

ATEQ EVB5100 Kullanım Kolaylığı Sağlıyor

ATEQ EVB5100’ü kullanmak oldukça basit. Araç; renkli ekranı, koruyucu kapağı ve gelişmiş güvenlik özellikleri sayesinde teknisyene veri tabanından doğru akü modülü tipini seçmesi, hedef voltajı ayarlaması ve modülü güvenle şarj etmesi ve boşaltması için rehberlik ediyor. EVB5100, fabrika ağına aktarılabilen veya bulut tabanlı bir arayüz aracılığıyla uzaktan erişilebilen ayrıntılı bir rapor sunuyor.

ATEQ Sızıntı Test Cihazları da Sunuyor

ATEQ ayrıca, her bir pil hücresi yalıtımının sızıntı testinden pil modülünün test edilmesine kadar, EV pil üretiminin her aşamasında kullanılan sızıntı test cihazları sunuyor. Mevcut sızıntı, akış ve pil testi ürün serisine EVB 5100’ün eklenmesiyle, ATEQ artık üretim süreci, son kalite kontrol montajı, test ve bakım için çözümler sunuyor.

You may also like...