BFGoodrich Arazi Lastiği Askeri Araçlarla Test Edildi

ABD Ordusu, BFGoodrich arazi lastiği seçeneklerini test etti. Ordu, All Terrain kategorisindeki BFGoodrich All-Terrain T / A KO2 lastiklerin kış koşullarında da kullanılabilir olmasından etkilendi. Karlı ve buzlu zeminlerde sürüş, Amerikan Humvee gibi özel askeri araçların sürücüleri için bile zorlayıcıdır. Bu nedenle ordu, BFGoodrich AT lastik deseninin kış koşullarında ne kadar güvenilir olduğunu test etmek istedi.

BF Goodrich Arazi Lastiği Karda Kullanılır mı?

BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 lastikler, yanak bölgesinde 3 Zirveli Dağ Üzerinde Kar Tanesi (3PMSF) işaretlemesini taşıyor. Bu da BFGoodrich arazi lastiği deseninin karlı zeminlerde gerçekten etkili olduğunun test edildiği anlamına geliyor. BFGoodrich AT lastik, aynı zamanda buzlu zeminlerde de yeterli yol tutuşunu sağlıyor. ABD Ordusu Kara Aracı Merkezi’nde (GVSC) hafif taktik araç güvenliğinden sorumlu ordu mühendisi Sebastian Karwachinski, bu lastiklerin standart bir HMMWV lastiğine göre çekiş gücünü önemli ölçüde artırma potansiyeline sahip olduğunu belirtiyor.

BFGoodrich Arazi Lastiği Güvenlik Sunuyor

BFGoodrich All-Terrain T / A KO2 lastikler, geçtiğimiz yıl soğuk iklimlerde verimliliği arttırmak için teknolojik destek sağlayan Soğuk Bölgeler Araştırma ve Mühendislik Laboratuvarı (CRREL) ile iş birliği içinde test edildi. BFGoodrich arazi lastiği, daha sonra Alaska’da da teste tabi tutuldu. Lastiklerle yol tutuşunun önemli ölçüde arttığı tespit edildi. BFGoodrich AT lastik, Elmendorf-Richardson Kombine Üssü’nden Fort Wainwright’a kadar karla kaplı yollarda test edildi; ardından kullanıcılar, yeni lastikleri ne kadar beğendiklerini anlattı ve daha güvende hissettiklerini söylediler. Jason McConnell, onları kaydırmak için uğraşıp başaramadığını; sadece çok sert frenleme ile çok az kaymaya başladığını belirtti.

BFGoodrich AT Lastik Yakıt Verimliliği Sağlıyor

Karwachinski’ye göre, daha önce kullanılan lastikler, kış aylarında zincirlerle BFGoodrich All-Terrain T / A KO2 lastiklere göre daha iyi. Ancak sürekli lastik zincirlerinin kullanılması, takılması, kontrol edilmesi zaman alabiliyor ve askerleri tehlikeye atabiliyor. BFGoodrich arazi lastiği, yılın dört mevsimi; “buzlar eridiğinde” de kullanılabiliyor. Aynı zamanda mevcut trende uygun olarak lastiklerin düşük yuvarlanma direncine sahip olması, yakıt tüketiminin de düşmesini sağlıyor. BFGoodrich AT lastik, engebeli arazilerde de kullanıma son derece uygun.

You may also like...