Lassa İki Ayrı “En İtibarlı Marka” Ödülünü Kazandı

Lastik sektörü içerisinde önemli yere sahip olan yerli firma Lassa , bu yıl The One Award tarafından ödüllendirildi. Otomotiv kategorisinde geçtiğimiz yılın en itibarlı markası seçilen Lassa , The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülü’ne layık görüldü. Pazarlama alanında prestijli bir yere sahip olan The One Awards Pazarlama Ödülleri, bu yıl 6. kez düzenlendi. Lassa , aynı zamanda Türkiye İtibar Akademisi tarafından otomobil lastiği kategorisi içerisinde belirlenen en itibarlı markalar arasında yer aldı. Her iki ödül de tüketicilerle yapılan anketler sonucunda belirlendi.

The ONE Awards: Lassa Lastik Sektörü İçerisinde En İtibarlı Marka

The ONE Awards , ödülleri belirlerken “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırmasını baz alıyor. The ONE Awards, bu çalışmayı, pazar araştırma şirketi olan Akademetre ve Marketing Türkiye ile birlikte gerçekleştiriyor. Araştırma dâhilinde 12 ilde 1200 tüketici ile yüz yüze anket gerçekleştirildi. Bu araştırma sonucunda; 2019 içerisinde Türkiye’de en çok itibar artışına sahip olan lastik markasının Lassa olduğu ortaya çıktı.

TİA: Lassa Otomotiv Sektörünün En İtibarlı Lastik Markası

Türkiye İtibar Endeksi Araştırması ise Türkiye İtibar Akademisi tarafından 72 ilden 12 bin kişi ile görüşme yapılarak gerçekleştirildi. Bu araştırma sonucunda 50 farklı sektörde Türkiye’nin en itibarlı kurumları ve markaları ödüllendirildi. TİE araştırması sonucunda; Lassa, geçtiğimiz yılın en itibarlı lastik markaları arasında yer aldı. Lassa “ Otomotiv Sektöründe Türkiye’nin En İtibarlı Lastik Markası” ödülünü almaya hak kazandı. Lassa , otomotiv ve lastik sektörü içerisindeki önemli yere sahip olduğu bir kez daha ortaya konulmuş oldu.

Akademik Denetime Sahip TİE Araştırması Lastik Sektörü ile Sınırlı Kalmıyor

Türkiye İtibar Endeksi Araştırması , Yıldız Teknik Üniversitesi akademik denetim ve raportörlüğünde gerçekleştiriliyor. İtibar Group bünyesinde çalışmalarına devam eden TİA (Türkiye İtibar Akademisi) , YTÜ ile iş birliği içerisinde 2011’den beri çalışmalarına devam ediyor. TİE araştırması , Türkiye’de akademik denetimle gerçekleştirilen ilk ve tek kapsamlı algı araştırması. TİA, yalnızca otomotiv sektöründe değil 50 farklı sektörde araştırmalarına devam ediyor. Lastik sektörü devlerinden olan Lassa , internet sitesinden “Lassa ailesi olarak bu sağlam yolculuğumuzda yanımızda olan herkese teşekkür ederiz.” açıklamasını gerçekleştirdi.

You may also like...