Continental

Dünya çapında iş disiplini dendiğinde Almanya akla gelen ilk isimdir. Bu disiplin yardımı ile üretim tesislerinde ve hizmet sektöründe başarısını açıkça ortaya koyan Almanya, çok sayıda ticari alanda başarıyı da yakalamıştır. Continental ise bu disiplinin üretim ve satış-uygulama alanlarında benimsenerek profesyonelliğin ve kalitenin dünya çapında yakalandığı lastik üretim markası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzün en büyük otomobil üreticileri tarafından da kabul gören bir konudur Continental lastiklerinin nitelik konusundaki başarısı. Bu üreticilerin birçoğu en gözde modellerinde araçlarının aerodinamiğine uygun şekilde varsayılan lastik tercihi olarak Continental’i seçmektedir. yurdumuzda bilinçsizlikten dolayı yapılmakta olan bir yanlış vardır ki bu da kesinlikle varsayılan oto lastiklerinin ucuz olması sebebiyle seçildiğinin düşünülmesidir. günümüzde ayrı iki firmanın, tıpkı ebatlardaki lastiklerinde dahi model ve özellik farklılıkları gözlemlenmektedir ki bu farklılıklar doğrudan araçların ağırlık ve alternatifleri hakkında konulardan etkilenmektedir. sebebi ise lastik seçimi hadi şu marka olsun diyerek yapılan bir seçim değil, vasıta üretilirken tabi tutulduğu testler sonucunda maksimum performansı verebilen markanın seçilmesiyle yapılmaktadır.

Continental lastkileri geniş bir ürün yelpazesine sahip olmakla beraber lastik fiyatları ülke ve belde bazında değişiklik gösterebilmektedir. Mevsimlik lastikler olan kış lastikleri ve yaz lastiklerinin satış fiyatları, dört mevsim kullanıma olanak tanıyan ve daha çok Akdeniz ve Ege kıyılarındaki şehirlere hitap etmekte olan lastik tiplerinden daha uygundur.

üretim ağı boyunca türlü özelliklerle donatılmakta olan Continental lastikleri, dünya çapında başarıları ile ünlenmişlerdir. Continental Premium Contact serisinin yüksek performansında en büyük katkı payı vasıta hızlandıkça daralma ve yavaşladıkça genişleme özelliği göstererek manevra kabiliyeti artışı ve tepkime süresi kısalığı sağlama özelliklerine aittir. Continental lastik fiyatları hesaplı olmasına karşın bazan süre daha da ucuzunu ararsınız ki böyle durumlar ilk etapta aile ekonominiz için mantıklı görünse de uzun vadeli ve güvenliğin ön planda olduğu bir yatırım sürecini göz önünde bulundurduğunuz zaman ne yazık ki göze alınmaması gereken bir risk olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu durumun en kolay örneği müstahsil kuruluşların aracınızın en iyi performansı ve en güvenli sürüşü sunabilmesi için Continental’i seçmiş olması mecburiyetinde sonraki beş yıllık süreçte anormal durumlar dışında lastiklerinizden yana herhangi bir problem yaşanmayacağını belirtebiliyor olmalarıdır.

You may also like...