Rally Di Roma’da Pirelli P Zero Lastikler Ne Avantaj Sundu?

Rally Di Roma’da Pirelli P Zero Lastikler Ne Avantaj Sundu

Motorsporları pilotu Giandomenico Basso, hem İtalya hem de Avrupa ralli şampiyonası içerisinde yer alan bir tur olan Rally di Roma Capitale’nin galibi oldu. 2. ve 3. sıralarda yine Pirelli lastiklerini kullanan Andrea Crugnola ve Macar Norbert Herczig yer aldı. Basso’nun Skoda’sının 13 aşamalı asfalt yarışında zafer kazanmasına yardımcı olan, etkinlik boyunca kullanılan ve kendilerini zorlu koşullara adapte edebilen Pirelli P Zero RA5 lastiklerin tutarlı performansıydı. Bu zorlu koşullar arasında sıcaklığı 60 santigrat dereceye kadar çıkan yüksek zemin sıcaklıkları ve dikkatsiz olanları alt etmeye hazır olan çok çeşitli yüzeyler yer alıyordu.

Pirelli P Zero RA5 Çok Yönlü Performans Sergiledi

Pirelli’nin ralli aktivite müdürü Terenzio Testoni: “Pirelli P Zero RA5 lastikler, aşındırıcı sıcaklığa ve kaygan zeminlere karşı olağanüstü çok yönlülüğünü ve farklı koşullara uygulanabilirliğini gösterdi. Hem yarışın ilk ayağında orta ve aşındırıcı sıcaklıklara karşı hem de ikinci turda kaygan zeminlerde yüksek performans sağladı. Bu, her zaman bildiğimiz şeyi doğrulamış oldu: Sert lastikler, hem Avrupa hem İtalya’da ve Dünya Ralli Şampiyonası dâhilinde her zaman güçlü performansları ile hız ile aşınma arasında en iyi uzlaşmayı garanti etti.”

Ralli için Neden Pirelli P Zero RA Lastikler Seçildi?

Şampiyonada kullanılan Pirelli P Zero RA lastikler, başından beri son derece başarılı olduğunu kanıtlamış olan ürün serisinde iyi bilinen bir referans noktasıdır. Seride yer alan ve motorsporları etkinliklerinde kullanılan sert lastikler, bir dizi farklı kullanım koşuluna yüksek derecede uyarlanabilirlik ile karakterize edilmektedir. Yüksek manevra kabiliyeti, yol tutuşu ve dönüşlerde stabilite; ralli şampiyonası dâhilinde bu lastikleri güçlü rakiplere karşı öne çıkaran özelliklerdir.

Avrupa Ralli Şampiyonası Junior Bölümünün Kazananları

Roma’da gerçekleştirilen Avrupa Ralli Şampiyonası etkinliğinin Junior bölümünü ise Ford Fiesta Rally 4 kullanan Estonyalı Ken Torn kazandı. Pep Bassas ise Peugeot 208 Rally 4 ile ERC3 kategorisinin galibi oldu. ERC3 Junior kategorisinin kazananı ise yine Pirelli P Zero lastikler ile Jean-Baptiste Franceschi oldu. Tüm yarışçılar baştan sona Pirelli P Zero RK5 sert lastikleri kullandı. Bir sonraki Avrupa Ralli Şampiyonası etkinliği ise 50. Barum Çek Rallisi Zlín (Asfalt) olacak. Etkinlik, 27-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

You may also like...